دلتنگیای من

قرآن در word

جمعه 14 خرداد 1389

با استفاده از این نرم افزار می توانید از آیات قرآن به علاوه  ترجمه فارسی آنها در برنامه word استفاده کنید. بعد از نصب برنامه word  را باز کنید در تب add-ins  گزینه ای به نام Al-Quran اضافه شده است(2007).می توانید از آن برای وارد کردن تمامی آیات قرآن با ترجمه و بدون ترجمه در برنامه  word  استفاده کنید.


لینک دانلود


بررسی تاثیرات فرهنگی و اجتماعی آزادسازی خرمشهر بر هویت ملی

یکشنبه 2 خرداد 1389

نوع مطلب :اجتماعی، 

مفهوم هویت و به ویژه هویت ملی از جمله مفاهیم اساسی است كه در عصر جدید بوجود آمده است. احیای آن از سوی بعضی از متفكران جهان سوم به منظور ایجاد یك نوع وفاق و همبستگی اجتماعی برای مقاومت در مقابل یك سری از حوادث پیش آمده اجرا می‌شود. در واقع، واژه هویت به معنای مشابه سازی و یكسانی به كار می‌رود (جنگینز، ص 5) بدین معنای كه فرد مجموعه خصایص و خصوصیات رفتاری خود را از روی آن، به عنوان یك گروه اجتماعی می‌شناسند. هویت ملی و قومی نوعی از هویت جمعی است كه در آن احساس همبستگی با اجتماع بزرگ ملی و قومی و نیز آگاهی از آن نوعی احساس تعلق و فداكاری در راه آن است.(اشرف، ص 8)

با این حال می‌توان گفت هویت موجب پیوستگی، همراهی و چسبندگی اعضای یك جامعه است . به عنوان مثال منافع مشترك و سرنوشت مشترك یكی از مهم‌ترین وجوه هویت می‌باشند.

البته، نباید از این نكته غافل شد كه مفهوم هویت یكی از مهمترین مباحث مربوط به علوم اجتماعی می‌باشد كه دارای پیچیده‌ترین مفاهیم در این علم است، كه در این رابطه در مقایسه با دیگر مفاهیم علوم اجتماعی آثار كمتری درباره آن وجود دارد.


ادامه مطلب

فتح خرمشهر؛ نقطه آغاز تزلزل دشمن

یکشنبه 2 خرداد 1389

نوع مطلب :اجتماعی، 

روز سوم خرداد سالگرد حماسه آزادی و فتح خرمشهر پس از بیش از یك سال و نیم اشغال به دست بعثیان است. خرمشهر برای ملت ایران تنها یك شهر نیست، بلكه تاریخ گویای پایداری، ایثار، مقاومت و جاودانگی انقلاب است.

عراق پس از تمهیدات سیاسی و نظامی با 563 مورد تجاوز زمینی، 221 مورد تجاوز هوایی و 24 مورد تجاوز دریایی، در ساعت 14:15 بعدازظهر 31 شهریور 59 با سه فروند میگ 23 فرودگاه بین‌المللی تهران را به تقلید از حمله نیروی هوایی اسراییل در جنگ شش روزه علیه اعراب (مصر) مورد تجاوز قرار داد و به این ترتیب خوی توسعه‌طلبانه و تجاوزگری خود را آشكار كرد و جنگ تحمیلی عراق علیه ایران رسماً آغاز شد. صدام در این روز به مركز فرماندهی ارتش آمد تا در اتاق ویژه عملیات از نزدیك در جریان اولین روز جنگ با ایران قرار گیرد. او در حالی كه چفیه قرمز رنگی بر سر داشت و نوار فشنگی به دور كمرش بسته بود، وارد اتاق اصلی هدایت عملیات می‌شود. ژنرال عدنان خیرالله، وزیر دفاع عراق به استقبال صدام آمده و به او می‌گوید: «سرورم! جوانان ما بیست‌ دقیقه قبل به پرواز درآمدند.»

صدام در پاسخ به او می‌گوید: «نیم ساعت دیگر كمر ایران را خواهند شكست.»






ادامه مطلب


فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

نظرسنجی

  نظر شما درباره وبلاگ به طور کلی چیست؟





آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

اَبر برچسبها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic